Aleksander von Humboldt we Frankonii, na Śląsku i w Polsce – 2022

Szanowni Państwo, pasjonaci i znawcy życia Aleksandra von Humboldta oraz miłośnicy industrializacji, szczególnie górnictwa i hutnictwa.  

W imieniu organizatorów i partnerów mamy zaszczyt ZAPROSIĆ Państwa na konferencję, zatytułowaną „Aleksander von Humboldt we Frankonii, na Śląsku i w Polsce”,  która odbędzie się w Ozimku w piątek, 16 września 2022 roku  w Ozimku na Śląsku.

Po    kilkuletnich   przygotowaniach,   kilkukrotnych   zmianach   terminu,   trudnościach   związanych  z pandemia i wreszcie owocną wideokonferencją wprowadzająca do tematu, która odbyła się  we  wrześniu 2021 roku ( wersja polska dostępna na kanale  You Tube: Konferencja – Alexander von Humboldt we Frankonii, na Śląsku i w Polsce (polski/polnische Tonspur) – YouTube ), jest wreszcie okazja aby się spotkać i podyskutować na ten ważny, interesujący i mało znany temat. W trakcie konferencji mamy nadzieję rzucić nowe światło na aktywności Aleksandra von Humboldta związane z Polską i Polakami oraz odkryć zupełnie nowe jej aspekty. Dla najbardziej wytrwałych i zainteresowanych tematem proponujemy przyjazd już 14 września (środa),  w dniu jubileuszu urodzin Aleksandra von Humboldta i przedłużenie pobytu do 18 września 2022 roku (niedziela). Szczegóły dotyczące przebiegu spotkania i imprez towarzyszących znajdziecie Państwo w załączonym programie.

Miejscem konferencji będzie Dom Kultury w Ozimku. Zakwaterowanie uczestników przewidujemy  w hotelu FESTIVAL w Opolu. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

W imieniu organizatorów zapraszają: Józef Tomasz Juros (Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi) i Matthias Lempart (Kulturstiftung der deutschen Vertriebenen für Wissenschaft und Forschung)

Józef Tomasz Juros: biuro@sdmp.eu Tel.: +48 666 355 709

Matthias Lempart matthias.lempart@kulturstiftung.org     Tel.: +49 30 86 33 55 11

Komitet organizacyjny: 

Józef Tomasz Juros, Thomas Konhäuser, Hartmut Koschyk, Matthias Lempart, dr. Ingo Schwarz. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi w Ozimku, Kulturstiftung der deutschen Vertriebenen für Wissenschaft und Forschung, Verband der deutschen sozial-kulturellen Gesellschaften in Polen, Aleksander von Humboldt Kulturforum Schloss Goldkronach, Landsmannschaft Schlesien, Nieder- und Oberschlesien, Stiftung Haus Oberschlesien. Fundacja Współpracy Polski-Niemieckiej

Program konferencji – kliknij tutaj.

Udział w konferencji koszty – kliknij tutaj.