ŻELIWO EUROPEJSKIE, Red. Józef Tomasz Juros, Ozimek 2017, ISBN 97-83-929717-6-4

We wrześniu 2017 roku staraniem Stowarzyszenia Dolina Malej Panwi ukazał się książka, zawierająca referaty zaprezentowane na konferencji V Międzynarodowego Spotkania Miłośników Żeliwa Artystycznego, która odbyła się w dniach 14-16 września 2017 roku w Ozimku. Jej treść prezentuje historię hutnictwa europejskiego, dorobek europejskim muzeów gromadzących zabytki hutnictwa ze szczególnym uwzględnieniem żeliwa artystycznego oraz osiągnięcia konserwatorskie w tej dziedzinie. Wszystkie referaty podejmują temat znaczenia hutnictwa śląskiego i jego wpływu na hutnictwo europejskie w początkach industrializacji XVIII i XIX wieku. Książka pod reakcją Józefa Tomasza Jurosa zawiera referaty ośmiu autorów, reprezentujących między innymi ważne ośrodki muzealne w Polsce, Niemczech i Austrii.

Publikacja została wydana w twardej oprawie, na 212 stronach. Treść referatów opublikowana jest w trzech wersjach językowych: po polsku, niemiecku i angielsku oraz wzbogacona 79 kolorowymi ilustracjami.

Cena książki wynosi:

• dla nabywców krajowych 40 PLN
  • dla nabywców zagranicznych 15 Euro

Zakupu publikacji dokonać można:

– podczas comiesięcznych spotkań Stowarzyszenia, połączonych z wykładami na temat historii Ozimka i okolic, odbywających się w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19 w Ozimku przy ul. Słowackiego 1

– drogą wysyłkową:

dla odbiorców krajowych po dokonaniu wpłaty na konto Stowarzyszenia Dolina Małej Panwii, 46-040 Ozimek ul. Brzeziny 16a; Nr 44 1020 3668 0000 5702 0174 1149 i przesłaniu informacji o wpłacie z dokładnymi danymi adresowymi na adres e-mail: biuro@sdmp.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wpłatę należy powiększyć o koszty przesyłki 15 PLN (łącznie 55 PLN)

dla odbiorców zagranicznych po dokonaniu wpłaty na konto Stowarzyszenia Dolina Małej Panwii, 46-040 Ozimek ul. Brzeziny 16a, Shiwt code BPKOPLPW; IBAN nr: PL 44 1020 3668 0000 5702 0174 1149 i przesłaniu informacji o wpłacie z dokładnymi danymi adresowymi na adres e-mail: biuro@sdmp.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Opłatę należy powiększyć o koszt przesyłki poleconej 9 Euro (łącznie 24 Euro).