IX Piknik Strzelecki

W ostatnią sobotę 29 czerwca 2019 roku, w gospodarstwie agroturystycznym państwa Drzymałów „Stary Młyn” w krasiejowskiej Myślince, odbył się już XI Piknik Strzelecki Bractwa Strzelców Hutniczych, organizowany przez Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi. Zebrała się prawie czterdziestoosobowa grupa członków i sympatyków, miłośników starej, czarnoprochowej broni. Zgromadzeni wysłuchali historii produkcji w Królewskiej Hucie Małapanew w Ozimku karabinów model 1809.

Po krótkim szkoleniu uczestnicy wzięli udział w rywalizacji o miano najlepszego strzelca. Dla wielu był to pierwszy kontakt z bronią czarnoprochową, a mimo to uzyskane wyniki były imponujące. Przygotowana w tym roku tarcza, nawiązywała do znajdującej się w zbiorach Muzeum Hutnictwa, maszyny parowej z 1868 roku, wyprodukowanej w naszej Hucie. Najlepszy wynik w tym roku uzyskał, kilkakrotny zwycięzca dotychczasowych rywalizacji, Brat Roman Jarosiński.

Piknik zakończył się grillem i biesiadą w bardzo radosnej atmosferze, przy doskonałej pogodzie, w pięknym otoczeniu przyrody.

Gratulujemy zwycięzcy i już dzisiaj zapraszamy za rok. Tegoroczny Piknik został wsparty przez UMiG w Ozimku, w ramach środków na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, tradycji i edukacji.