Huta Małapanew. W walce o przetrwanie. Od małej stabilizacji do wielkich przemian

Dom Współpracy Polsko Niemieckiej i Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi zapraszają na „Spotkanie ze świadkami historii”, które odbędzie się 13 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Ozimku. Tematem spotkania będzie „Huta Małapanew. W walce o przetrwanie. Od małej stabilizacji do wielkich przemian”. O najnowszej, powojennej historii Huty opowiedzą Paul Gotscholl, Manfred Sklorz i Lech Radke. Moderatorem spotkania będzie Józef Tomasz Juros. W jego trakcie zostaną pokazane: stare Kroniki Filmowe o Ozimku, ciekawe archiwalne zdjęcia ze zbiorów Muzeum Hutnictwa i najnowsze obrazy naszego miasta. Serdecznie zapraszamy nie tylko weteranów i pracowników Huty Małapanew, na których wspomnienia liczymy, ale także mieszkańców naszego miasta, zainteresowanych jego historią.

Ulotka ściągnij tutaj.